top of page

Без права на існування


30 вересня 2024 року здобувачі освіти групи ЕК-24-1/9 презентували виховний проєкт на тему «Трагедія Бабиного Яру «Без права на існування…».

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Бабин Яр – це складний історичний символ. Бабин Яр став багатонаціональним та багатоконфесійним некрополем, пов'язаним з історією Києва. До світової історії він увійшов восени 1941 р., коли протягом двох днів тут було вбито майже 34 тис. київських євреїв в одному з найбільших одноразових масових убивств, вчинених нацистами під час Другої світової війни.

Їх було винищено лише з тієї причини, що вони були євреями, яких націонал-соціалістична ідеологія визначила головними ворогами так званої «вищої арійської раси». Це стало частиною прагнення нацистської Німеччини знищити євреїв по всьому світу.

Так Бабин Яр став одним із символів Голокосту і, зокрема, символом того, що останніми роками отримало в світі назву «Голокосту від куль» – масових розстрілів євреїв на окупованих теренах тодішнього Радянського Союзу – на противагу більш відомим газовим камерам в Аушвіці та інших таборах смерті.

В рамках проєкту «Трагедія Бабиного Яру «Без права на існування…» здобувачі освіти Кам’янського енергетичного фахового коледжу відвідали музей історії міста Кам’янське, підготували фотовиставку в холі коледжу, виготовили пантбуки.

Узагальненням дослідження трагедії Бабиного Яру стала відкрита виховна година-реквієм.

 




Матеріал посту підготували:

керівник академічної групи ЕК-24-1/9 Алла ГОБОВА,

здобувачі освіти групи ЕК-24-1/9 (відеоматеріали).

Теги:

50 переглядів
bottom of page