![](https://static.wixstatic.com/media/14f4b6_5a7129ca42434a0e85a4510a8b7d6c92~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/14f4b6_5a7129ca42434a0e85a4510a8b7d6c92~mv2.jpg)
28 листопада відбулося відкрите заняття у вигляді лабораторної роботи з навчального предмету «Хімія» на тему: «Розчинення та денатурація білків. Кольорові реакції білків» для здобувачів освіти групи БД–23–1/9.
Дуже подобається здобувачам освіти самостійно робити досліди.
Отже:
• дохідливо і швидко пояснити складне хімічне явище;
• показати процес у динаміці;
• поєднувати слухові й зорові відчуття за допомогою моторної діяльності, що сприяє запам’ятовуванню;
• виробляти практичні навички, що забезпечують свідому й активну підготовку домашнього завдання.
Практика свідчить, що викладач, який систематично й цілеспрямовано використовує виконання лабораторних дослідів на заняттях хімії, розвиває у студентів уміння не тільки дивитись, а й бачити, порівнювати, аналізувати, встановлювати взаємозв’язки та взаємозалежності. Активізує навчальний процес, розвиває мислення, допомагає уявити розміщення об’єктів і явищ у просторі.
Сучасне життя потребує активної творчої особистості. Виховати її можна, лише впроваджуючи у педагогічну практику стратегії розвитку критичного мислення, тобто пробудження свідомості, коли молода людина усвідомлює реалії, що оточують її, і шукає шляхи їх розв’язання. Тому викладач хімії використовує такі засоби навчання і виховання, які підвищують ефективність навчального процесу і готує студентів до самостійного життя.
Матеріали посту підготувала викладач хімії Ольга ЛИТВИНЕНКО.